Gdzie wykorzystuje się pompy zębate?
Wydajność, niezawodność i duża uniwersalność pomp zębatych przekłada się na to, że znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Pompy zębate to elementy układów hydraulicznych, w których służą do tłoczenia oleju hydraulicznego oraz innych cieczy roboczych o podobnym do niego stopniu lepkości. Składają się z dwóch kół zębatych, które podczas wykonywania ruchu obrotowego zbierają płyn z komory ssawnej i transportują go do komory tłocznej.
Zastosowanie pomp zębatych w przemyśle ciężkim
Pompy zębate zapewniają wysokie parametry techniczne nawet w bardzo wymagających warunkach pracy, dzięki czemu układy pracują sprawnie i bezawaryjnie. Podzespoły wykorzystuje się między innymi tam, gdzie potrzebne są rozbudowane systemy hydrauliczne. Ich wytrzymałość sprawia, że sprawdzają się w przemyśle górniczym, hutniczym i morskim. Pompy hydrauliczne stanowią również element konstrukcji samolotów, maszyn budowlanych i rolniczych oraz samochodów. Występują w układach roboczych, kierowniczych oraz chłodniczych. Dzięki systemom hydraulicznym pojazdy i urządzenia mogą pracować w warunkach braku zasilania prądem elektrycznym.
W naszym sklepie zamówisz pompy zębate marki Caproni, z których korzystają znani producenci maszyn rolniczych, budowlanych, komunalnych itp. To pompy wysokiej jakości, wyróżniające się żywotnością. Co więcej, mogą być stosowane zamiennie w urządzeniach innych producentów, np. w urządzeniach marki Bosch. Na naszej stronie znajdziesz pompy zębate Caproni w wielu konfiguracjach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz elementy, które będą idealnie dopasowane do Twoich maszyn.
Pompy zębate w zakładach produkcyjnych
Ze względu na to, że pompy zębate doskonale radzą sobie z tłoczeniem gęstych i lepkich cieczy stosowane są w maszynach, które służą do produkcji wyrobów w przemyśle spożywczym, cukierniczym, chemicznym i farmaceutycznym, naftowym, lakierniczym, papierniczym. Aby mogły być używane w tych branżach, muszą być wykonane z tworzywa, które jest bezpieczne w kontakcie z żywnością oraz odporne na działanie szkodliwych substancji. Wówczas nie ma przeciwwskazań do wykorzystania ich podczas tłoczenia kremów, polew, masła, czekolady, olejów roślinnych, syropów, zawiesin, alkoholi, klejów, żywic epoksydowych, farb drukarskich, lakierów, płynnych detergentów i wielu innych produktów.